Vanaf maandag 19 januari starten de werken aan de Leernsesteenweg. Dit omvat zowel wegenis- als de rioleringswerken. Vanaf dan is er geen doorgaand verkeer meer mogelijk langs de Leernsesteenweg tot het einde van de werken, die voorzien zijn in het voorjaar van 2027.
Fasering van de werken
De aannemer start op maandag 19 januari gelijktijdig in zone A, zone B en zone C.

Zone A
In zone A wordt de riolering aangelegd in de rijweg vanaf het kruispunt met de Bachtekerkstraat richting huisnummer 76. Deze werken duren tot eind april 2026. Aansluitend volgt de opbouw van de nieuwe wegenis. De volledige afwerking van deze zone is voorzien in de zomer van 2026.
Zone B
In zone B start de aannemer met het aanleggen van de riolering in de zijberm vanaf huisnummer 76 richting Veldweg. Vanaf maart 2026 wordt ook riolering aangelegd in de rijweg tussen huisnummer 93 en huisnummer 69. Het einde van de rioleringswerken in deze zone is voorzien in mei 2026. Daarna volgen de huisaansluitingen en de opbouw van de wegenis. De volledige afwerking van zone B is voorzien in het najaar van 2026.
Zone C
In zone C start de aannemer met het plaatsen van een pompstation ter hoogte van de waterloop. Aansluitend wordt de riolering in de rijweg richting Leernsesteenweg aangelegd. Deze werken duren tot april 2026. Daarna volgt de afwerking van de rijweg. Gedurende deze werken zal de wijk Hazenpark tijdens bepaalde momenten niet toegankelijk zijn. Dit wordt nog tijdig gecommuniceerd. Het einde van deze werken is voorzien eind mei 2026.
Werken en bereikbaarheid
Tijdens de werkuren (van 7 uur tot 17 uur) kan het plaatselijk verkeer op bepaalde momenten hinder ondervinden door stilstaande of manoeuvrerende werfvoertuigen. Zodra de rioleringsbuizen geplaatst zijn, wordt de sleuf aangevuld en afgedekt met steenslag. Over deze zones kan u voorzichtig met de wagen rijden.
Het kan tijdelijk voorkomen dat u met de wagen niet tot aan uw oprit of garage kan rijden. De aannemer brengt u hiervan tijdig op de hoogte en zal u vragen uw wagen vooraf in een andere straat of op een voorziene parkeerzone te plaatsen. Te voet blijft uw woning steeds bereikbaar.
Omleiding
Voor het doorgaand verkeer wordt vanaf 19 januari een wegomleiding voorzien tot het einde van de werken (voorzien voorjaar 2027).

In de Groenstraat wordt een knip aangebracht om sluipverkeer te vermijden vanaf 19 januari tot de openstelling van het kruispunt Bachtekouter. Deze knip is uitgezonderd hulpdiensten en zorginstellingen.

Omleiding fietsers
Voor fietsers wordt een omleiding voorzien via Peperstraat - Filliersdreef - Groenstraat - Leeuwerikenweg - Bachtekouter - Zwaluwenweg - Meirebeekstraat en omgekeerd.

Tijdelijke parking
Indien uw woning niet bereikbaar is met de wagen, kunt u de wagen parkeren op de rijweg buiten de werfzone of op de tijdelijke bewonersparking aan Leieborg.
De Lijn
Vanaf 5 januari 2026 past De Lijn haar dienstregeling aan in de werfzone. De getroffen lijnen zijn lijn 833, lijn 857 en lijn 85. De haltes op de Leernsesteenweg en de Karel Picquélaan die tijdelijk worden afgeschaft, kunnen steeds bediend worden via de Flexbus.
Wie in Sint-Martens-Leerne de bus wil nemen, kan op- en afstappen aan halte Sint-Martens-Leerne Dorp (aan het rondpunt).
Meer informatie over de aangepaste dienstregeling van De Lijn vind je op de website www.delijn.be.

