Lezing Flor Didden : "Bel me als je daar bent. Een reis langs de grenzen van Europa"

Categorieën

Dit is een UiTPAS activiteit.

Wat

Flor Didden is al meer dan tien jaar expert migratie bij 11.11.11. In dit boek maakt hij de balans op van een decennium Europees migratiebeleid.

Veiligheidsagenten die mensen in de woestijn droppen. Kustwachters die boten stukmaken en de opvarenden ervan achterlaten op open zee. Slavenmarkten met vluchtelingen. De verhalen die Flor Didden doorheen zijn boek verweeft verbijsteren. Sinds de start van de ‘Europese vluchtelingencrisis’ is het geweld aan onze buitengrenzen, en in landen ver weg die het vuile werk voor ons opknappen, geëxplodeerd. Tegelijk neemt de nood aan arbeidsmigratie toe, in een Europa dat steeds meer handen tekortkomt. Aan het politiek opbod van steeds strengere maatregelen verandert dat weinig.

In Bel me als je daar bent reconstrueert Flor Didden het decennium dat de vloer onder het Europese denken over asiel en migratie wegsloeg. Het levert een boek als een caleidoscoop op, tegelijk scherp en menselijk. Over de weeffouten in onze migratiearchitectuur, extreemrechts en fake news. Maar ook over de solidariteit van gewone burgers en de overtuiging dat een ander beleid niet alleen nodig maar ook mogelijk is.

Wanneer

  • donderdag 5 november 2026 van 19.30 u. tot 21 u.  

Waar

Bibliotheek Landegem
Stationsstraat 20, 9850 Landegem (Deinze)

Prijs

  • Basistarief €8

Organisatie

Bibliotheek Landegem
Stationsstraat 20 , 9850 Landegem (Deinze)
Website
www.deinze.be/bibliotheek-landegem-dienst

Leeftijd

vanaf 18 jaar
deze image kon niet worden geladen

-

Bel me als je daar bent (vergroot foto)
EPO Uitgeverij

Reserveer