De lusvormige routes zijn een perfecte manier om de streek te verkennen met de fiets. Deze routes zijn uitstekend bewegwijzerd met zeshoekige borden. Uiteraard horen er ook kaarten met de routebeschrijving bij. Zo mis je nooit een bordje en krijg je er nog wat leuke anekdotes over het traject bovenop.
De fietsroutes zijn te verkrijgen in de dienst Toerisme en kosten 1,80 euro per stuk.

De Leiestreekroute (55 km – ingekort 37 of 48 km) verkent de “toeristische” Leie, die kronkelt tussen Deinze en Gent. Ze inspireerde de schilders van de wereldbefaamde Latemse ‘school’. Hun kunstwerken zijn te zien in de diverse musea die langs de Leiestreekroute liggen. Behalve een artistieke, heeft deze streek ook een gastronomische reputatie. Langs het parcours vind je talloze cafés en restaurants waar het goed toeven is!
Momenteel kan je met de hulp van de brochure 'Beeldig Deinze' de Elfdorpenroute (45 km), het kleine broertje van de beroemde Friese Elfstedentocht, fietsen. Ze verbindt alle elf dorpskernen van Deinze. De dorpjes liggen netjes verdeeld op beide oevers van de Leie. Deinze zelf is een levendige, middelgrote stad en vervult in de Leiestreek een belangrijke centrumrol. Je fietst langs de Leie en het Schipdonkkanaal, over rustige en landelijke wegen. Uitblazen kan in één van de gezellige plattelandscafeetjes langs het parcours.
De Milieuroute (50 km) verbindt de Leie met de Schelde, in het hart van Oost-Vlaanderen. “Reizen om te leren” is het motto van dit traject. Naast de toeristische bezienswaardigheden, besteedt deze route heel wat aandacht aan je relatie met het leefmilieu. Zo fiets je onder meer langs een waterzuiveringsstation en voorbij een natuureducatief centrum. Maar bovenal slingert de Milieuroute zich langs prachtige stukjes natuur.
Daarnaast hebben we een provinciale fietsroute die graag met onze streek flirt.
De Nevellandroute (50 km) doet het land van Cyriel Buysse en van de wielerfamilie Planckaert aan. Deze route verkent de mysterieuze landerijen van Het Land van Nevele, ooit bestuurd door de beruchte Graaf van Hoorne, die op het schavot aan zijn einde kwam. Ooidonk, Philippe de Montmorency en de Graaf van Hoorne hebben iets met elkaar te maken.